YKS Sonuçları Açıklandı!

YKS Sonuçları Açıklandı!

27 Temmuz 2020

YKS Nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) iki oturumdan oluşmaktadır. 1. oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi), 2. oturum AYT (Alan Yeterlilik Testi)’dir.

Koronavirüs nedeni ile tarihleri değişen YKS bu yıl sancılı bir sürece neden oldu. Nihayet 27-28 Haziran 2020’de adaylar iki aşamalı YKS’ye girerek uzun zamandır hazırlandıkları bu sınavda tüm birikimlerini ortaya koydu.

Sınavdan hemen sonra adayların kafasında tek bir soru vardı. YKS sonuçları ne zaman açıklanıyor?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yapmış olduğu açıklamaya göre adaylar YKS tercihlerini 6-14 Ağustos 2020 tarihleri aralığında yapabilecekti.

Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Açıklanan tercih tarihlerinin ardından adaylar, YKS sonuçlarının açıklanma tarihi hakkında bir değişiklik olup olmayacağını merak etti. Normal şartlarda 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak olan YKS sonuçlarının erken açıklanma ihtimali adayları ve velileri heyecanlandırdı.

YKS sonuçları açıklandı!

Beklenen haber bugün geldi. YKS sonuçları 27 Temmuz 2020 tarihinde açıklandı. Milyonlarca genç sonuçlarını öğrenmek için osym.gov.tr bağlantısına akın etti.

 

Sonuçlarını öğrenen adaylar sevinç içerisinde durumu karşılarken beklediği sonucu alamayan adaylar yeni dönem için hazırlıklara başladı.

KR Akademi olarak YKS’ye hazırlanan öğrencilerimize, desteğimizi ve birikimimizi var gücümüzle vermeye devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizi başarılardan ötürü tebrik ediyor, üniversite hayatlarında başarılar diliyoruz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.